Novato Classic 2006

Print
Press Enter to show all options, press Tab go to next option

Results

19th Annual
NOVATO CLASSIC
July 7, 8 and 9, 2006

Tournament Schedule & Results

POOLS

POOL #1 POOL #2 POOL #3 POOL #4
CC Hoops - 2 Giants - 2 Lady Hornets - 1 Lady Bruins - Grass Valley - 1
Colfax Jets - 1 Lady Miners - 1 McKinleyville Panthers - 3 Lady Jags - 3
Lady Tigers - 3 Pacifica Boys & Girls Club -3 Sonoma Crush - 2 NorCal Stars -2

POOL #5 POOL #6 POOL #7 POOL #8
Gauchos - 3 East Oakland Dragons - 1 3D Hoops - 1 Braves - 1
Hawks - 2 Skippers - 3 Petaluma "T" Girls - 3 Panthers - Antioch - 2
Lady Bruins-Vallejo - 1 Super Skills - 2 Trojans - 2 Spartans - 3

POOL PLAY

Friday, July 7

9:00 A.M. Gauchos 26 Hawks 27 Gordon Gym
10:00 A.M. Braves 45 Spartans 20 Gordon Gym
11:00 A.M. Hawks 35 Lady Bruins - Vallejo 41 Gordon Gym
12:00 P.M. Spartans 32 Panthers - Antioch 43 Gordon Gym
1:15 P.M. 3D Hoops 39 Petaluma "T" Girls 30 Gordon Gym
2:15 P.M. Sonoma Crush 20 Lady Hornets 35 Gordon Gym
3:15 P.M. Lady Bruins - Grass Valley 32 NorCal Stars 23 Gordon Gym
4:15 P.M. Lady Miners 28 Pacifica Boys & Girls Club 15 Gordon Gym
5:30 P.M. East Oakland Dragons 35 Super Skills 32 Gordon Gym
6:30 P.M. Lady Tigers 40 CC Hoops 43 Gordon Gym
7:30 P.M. Super Skills 40 Skippers 26 Gordon Gym
8:30 P.M. Giants 38 Lady Miners 41 Gordon Gym

 

9:00 A.M. Petaluma "T" Girls 29 Trojans 31 Old Gym
10:00 A.M. NorCal Stars 49 Lady Jags 42 Old Gym
11:00 A.M. Trojans 30 3D Hoops 32 Old Gym
12:00 P.M. Lady Jags 24 Lady Bruins - Grass Valley 48 Old Gym
1:15 P.M. Lady Bruins - Vallejo 36 Gauchos 31 Old Gym
2:15 P.M. Panthers - Antioch 10 Braves 31 Old Gym
3:15 P.M. Skippers 11 East Oakland Dragons 30 Old Gym
4:15 P.M. CC Hoops 18 Colfax Jets 47 Old Gym
5:30 P.M. McKinleyville 44 Sonoma Crush 54 Old Gym
6:30 P.M. Pacifica Boys & Girls Club 23 Giants 43 Old Gym
7:30 P.M. Lady Hornets 43 McKinleyville Panthers 53 Old Gym
8:30 P.M. Colfax Jets 41 Lady Tigers 36 Old Gym

GOLD BRACKET

Saturday, July 8

11:00 A.M.

Colfax Jets
(1st Place Pool #1)

38

Hawks
(2nd Place Pool #5)

24 Game #1 Gordon Gym
11:00 A.M.

Lady Miners
(1st Place Pool #2)

39

Super Skills
(2nd Place Pool #6)

44 Game #2 Old Gym
12:00 P.M.

Braves
(1st Place Pool #8)

32

Sonoma Crush
(2nd Place Pool #3)

25 Game #3 Gordon Gym
12:00 P.M. Lady Bruins - Grass Valley
(1st Place Pool #4)
43 Trojans
(2nd Place Pool #7)
22 Game #4 Old Gym
3:15 P.M.

Lady Bruins - Vallejo
(1st Place Pool #5)

55

Giants
(2nd Place Pool #2)

37 Game #5 Gordon Gym
3:15 P.M.

3D Hoops
(1st Place Pool #7)

34

NorCal Stars
(2nd Place Pool #4)

36 Game #6 Old Gym
4:15 P.M.

Lady Hornets
(1st Place Pool #3)

33

CC Hoops
(2nd Place Pool #1)

15 Game #7 Gordon Gym
4:15 P.M.

East Oakland Dragons
(1st Place Pool #6)

29

Panthers Antioch
(2nd Place Pool #8)

15 Game #8 Old Gym
5:30 P.M.

Colfax Jets
(Winner Game #1)

48

Super Skills
(Winner Game #2)

31 Game #9 Gordon Gym
5:30 P.M.

Hawks
(Loser Game #1)

17

Lady Miners
(Loser Game #2)

25 Game #10 Old Gym
6:30 P.M.

Braves
(Winner Game #3)

26

Lady Bruins - Grass Valley
(Winner Game #4)

40 Game #11 Gordon Gym
6:30 P.M.

Sonoma Crush
(Loser Game #3)

28

Trojans
(Loser Game #4)

39 Game #12 Old Gym
7:30 P.M.

Lady Bruins - Vallejo
(Winner Game #5)

61

NorCal Stars
(Winner Game #6)

52 Game #13 Gordon Gym
7:30 P.M.

Giants
(Loser Game #5)

28

3D Hoops
(Loser Game #6)

42 Game #14 Old Gym
8:30 P.M.

Lady Hornets
(Winner Game #7)

36

East Oakland Dragons
(Winner Game #8)

24 Game #15 Gordon Gym
8:30 P.M.

CC Hoops
(Loser Game #7)

23

Panthers Antioch
(Loser Game #8)

29 Game #16 Old Gym

Sunday, July 9

10:00 A.M.

Super Skills
(Loser Game #9)

34

Braves
(Loser Game #11)

31 Game #17 Old Gym
10:00 A.M.

Hawks
(Loser Game #10)

33

Sonoma Crush
(Loser Game #12)

36 Game #18 Gordon Gym
11:00 A.M.

NorCal Stars
(Loser Game #13)

33

East Oakland Dragons
(Loser Game #15)

34 Game #19 Old Gym
11:00 A.M.

Giants
(Loser Game #14)

50

CC Hoops
(Loser Game #16)

31 Game #20 Gordon Gym
1:15 P.M.

Lady Miners
(Winner Game #10)

33

Trojans
(Winner Game #12)

30 Game #21 Gordon Gym
1:15 P.M.

3D Hoops
(Winner Game #14)

31

 Panthers Antioch
(Winner Game #16)

24 Game #22 Old Gym
2:15 P.M.

Braves
(Loser Game #17)

45

NorCal Stars
(Loser Game #19)

39 Game #23 Gordon Gym
2:15 P.M.

Hawks
(Loser Game #18)

18

CC Hoops
(Loser Game #20)

21 Game #24 Old Gym
4:30 P.M.

Colfax Jets
(Winner Game #9)

37

Lady Bruins - Grass Valley
(Winner Game #11)

33 Game #25 Old Gym
4:30 P.M.

Lady Bruins - Vallejo
(Winner Game #13)

41

Lady Hornets
(Winner Game #15)

46 Game #26 Gordon Gym
5:30 P.M.

Sonoma Crush
(Winner Game #18)

41

Giants
(Winner Game #20)

35 Game #27 Old Gym
5:30 P.M.

Super Skills
(Winner Game #17)

44

East Oakland Dragons
(Winner Game #19)

29 Game #28 Gordon Gym
6:30 P.M.

Torjans
(Loser Game #21)

22

Panthers Antioch (Hawks)
(Loser Game #22)

16 Game #29 Old Gym

Consolation Championship

7:30 pm

Lady Miners
(Winner Game #21)

45

3D Hoops
(Winner Game #22)

41 Game #30 Old Gym

Third Place Game

6:30 P.M.

Lady Bruins - Grass Valley
(Loser Game #25)

36

Lady Bruins - Vallejo
(Loser Game #26)

39 Game #31 Gordon Gym

Tournament Championship

8:00 P.M.

Colfax Jets
(Winner Game #25)

36

Lady Hornets
(Winner Game # 26)

41 Game #32 Gordon Gym

WHITE BRACKET

Saturday, July 8

9:00 A.M.

Lady Tigers
(3rd Place Pool #1)

26

Gauchos
(3rd Place Pool #5)

28
Gordon Gym
9:00 A.M.

Pacifica Boys & Girls Club
(3rd Place Pool #2)

29

Skippers
(3rd Place Pool #6)

24
Old Gym
10:00 A.M.

McKineyville Panthers
(3rd Place Pool #3)

30

Petaluma "T" Girls
(3rd Place Pool #7)

33
Gordon Gym
10:00 A.M.

Lady Jags
(3rd Place Pool #4)

28

Spartans
(3rd Place Pool #8)

35
Old Gym

WHITE TOURNEY BEGINS

1:15 P.M.

Lady Tigers
(3rd Place Pool #1)

35

Pacifica Boys & Girls Club
(3rd Place Pool #2)

22 Game A Gordon Gym
2:15 P.M.

McKinleyville Panthers
(3rd Place Pool #3)

57

Lady Jags
(3rd Place Pool #4)

34 Game B Gordon Gym
1:15 P.M.

Gauchos
(3rd Place Pool #5)

19

Skippers
(3rd Place Pool #6)

35 Game C Old Gym
2:15 P.M.

Petaluma "T" Girls
(3rd Place Pool #7)

25

Spartans
(3rd Place Pool #8)

27 Game D Old Gym

Sunday, July 9

8:00 A.M.

Pacifica Boys & Girls Club
(Loser Game A)

34

Lady Jags
(Loser Game B)

36 Game E Old Gym
8:00 A.M.

Gauchos
(Loser Game C)

14

Petaluma "T" Girls
(Loser Game D)

19 Game F Gordon Gym
9:00 A.M.

Lady Tigers
(Winner Game A)

43

McKinleyville Panthers
(Winner Game B)

47 Game G Old Gym
9:00 A.M.

Skippers
(Winner Game C)

24

Spartans
(Winner Game D)

35 Game H Gordon Gym
12:15 P.M. Pacifica Boys & Girls Club
(Loser Game E)
20 Gauchos
(Loser Game F)
16 Game I Old Gym
12:15 P.M.

Lady Jags
(Winner Game E)

40

Petaluma "T" Girls
(Winner Game F)

32 Game J Gordon Gym
3:15 P.M.

Lady Tigers
(Loser Game G)

41

Skippers
(Loser Game H)

27 Game K Old Gym

Final Game

3:15 P.M.

McKinleyville Panthers
(Winner Game G)

59

Spartans
(Winner Game H)

45 Game L Gordon Gym