Novato Classic 2004

Print
Press Enter to show all options, press Tab go to next option

Results

17th Annual
NOVATO CLASSIC
July 9, 10 and 11, 2004

Tournament Schedule & Results

POOLS

POOL #1 POOL #2 POOL #3 POOL #4
Irish CCHoops Blue Arcata Jr. Hornets
Knights B-ball Club Lady Braves Knights (Kings Acad.) Lady Bruins - Vallejo
Lafayette Dons Wildcats Lady Hornets Orinda Magic - Green

POOL #5 POOL #6 POOL #7 POOL #8
Healdsburg Ladies B-ball Analy Diablo Heat Bear River
Fastbreak East Oakland Dragons Lady Mustangs "T" Girls
Terra Linda Minutemen Lancers Tiger B-ball Club

POOL PLAY

Friday, July 9

9:00 A.M. Lady Mustangs 8 Diablo Heat 41 Gordon Gym
10:00 A.M. Fastbreak 62 Healdsburg Ladies B-ball 36 Gordon Gym
11:00 A.M. Minutemen 26 Analy Tigers 56 Gordon Gym
12:00 P.M. Orinda Magic - Green 39 Lady Bruins - Vallejo 49 Gordon Gym
1:15 P.M. Terra Linda 20 Fastbreak 47 Gordon Gym
2:15 P.M. Analy Tigers 45 East Oakland Dragons 37 Gordon Gym
3:15 P.M. Healdsburg Ladies B-ball 46 Terra Linda 41 Gordon Gym
4:15 P.M. Wildcats 39 Lady Braves 32 Gordon Gym
5:30 P.M. Irish 44 Lafayette Dons 17 Gordon Gym
6:30 P.M. Tiger B-ball Club 30 "T" Girls 47 Gordon Gym
7:30 P.M. Lady Hornets 55 Knights (Kings Acad.) 24 Gordon Gym
8:30 P.M. "T" Girls 37 Bear River 30 Gordon Gym

 

9:00 A.M. Lady Bruins - Vallejo 70 Jr. Hornets 11 Old Gym
10:00 A.M. Lady Braves 36 CCHoops Blue 30 Old Gym
11:00 A.M. Diablo Heat 40 Lancers 35 Old Gym
12:00 P.M. Bear River 37 Tiger B-ball Club 35 Old Gym
1:15 P.M. Lady Hornets 34 Arcata 24 Old Gym
2:15 P.M. Lancers 44 Lady Mustangs 40 Old Gym
3:15 P.M. Lafayette Dons 43 Knights B-ball Club 25 Old Gym
4:15 P.M. East Oakland Dragons 26 Minutement 23 Old Gym
5:30 P.M. Arcata 49 Knights (Kings Acad.) 18 Old Gym
6:30 P.M. CCHoops Blue 28 Wildcats 55 Old Gym
7:30 P.M. (Lancers #2) 23 Orlinda Magic - Green 14 Old Gym
8:30 P.M. Knights B-ball Club 5 Irish 67 Old Gym

GOLD BRACKET

Saturday, July 10

11:00 A.M.

Irish
(1st Place Pool #1)

60

Healdsburg Ladies B-ball
(2nd Place Pool #5)

20 Game #1 Gordon Gym
11:00 A.M.

Wildcats
(1st Place Pool #2)

55

East Oakland Dragons
(2nd Place Pool #6)

31 Game #2 Old Gym
12:00 P.M.

"T" Girls
(1st Place Pool #8)

28

Arcarta
(2nd Place Pool #3)

24 Game #3 Gordon Gym
12:00 P.M. Lady Bruins-Vallejo
(1st Place Pool #4)
47 Lancers
(2nd Place Pool #7)
50 Game #4 Old Gym
3:15 P.M.

Fastbreak
(1st Place Pool #5)

35

Lady Braves
(2nd Place Pool #2)

27 Game #5 Gordon Gym
3:15 P.M.

Diablo Heat
(1st Place Pool #7)

29

Orinda Magic-Green
(2nd Place Pool #4)

27 Game #6 Old Gym
4:15 P.M.

Lady Hornets
(1st Place Pool #3)

26

Lafayette Dons
(2nd Place Pool #1)

30 Game #7 Gordon Gym
4:15 P.M.

Analy Tigers
(1st Place Pool #6)

51

Bear River
(2nd Place Pool #8)

39 Game #8 Old Gym
5:30 P.M.

Irish
(Winner Game #1)

35

Wildcats
(Winner Game #2)

30 Game #9 Gordon Gym
5:30 P.M.

Healdsburg Ladies B-ball
(Loser Game #1)

33

East Oakland Dragons
(Loser Game #2)

38 Game #10 Old Gym
6:30 P.M.

"T" Girls
(Winner Game #3)

43

Lancers
(Winner Game #4)

40 Game #11 Gordon Gym
6:30 P.M.

Arcata
(Loser Game #3)

24

Lady Bruins-Vallejo
(Loser Game #4)

36 Game #12 Old Gym
7:30 P.M.

Fastbreak
(Winner Game #5)

37

Diablo Heat
(Winner Game #6)

38 Game #13 Gordon Gym
7:30 P.M.

Lady Braves
(Loser Game #5)

44

Orinda Magic-Green
(Loser Game #6)

28 Game #14 Old Gym
8:30 P.M.

Lafayette Dons
(Winner Game #7)

36

Analy Tigers
(Winner Game #8)

67 Game #15 Gordon Gym
8:30 P.M.

Lady Hornets
(Loser Game #7)

33

Bear River
(Loser Game #8)

38 Game #16 Old Gym

Sunday, July 11

10:00 A.M.

Wildcats
(Loser Game #9)

47

Lancers
(Loser Game #11)

39 Game #17 Old Gym
10:00 A.M.

Healdsburg Ladies B-ball
(Loser Game #10)

37

Arcata
(Loser Game #12)

22 Game #18 Gordon Gym
11:00 A.M.

Fastbreak
(Loser Game #13)

43

Lafayette Dons
(Loser Game #15)

16 Game #19 Old Gym
11:00 A.M.

Orinda Magic-Green
(Loser Game #14)

37

Lady Hornets
(Loser Game #16)

43 Game #20 Gordon Gym
1:15 P.M.

East Oakland Dragons
(Winner Game #10)

42

Lady Bruins-Vallejo
(Winner Game #12)

48 Game #21 Gordon Gym
1:15 P.M.

Lady Braves
(Winner Game #14)

48

Bear River
(Winner Game #16)

40 Game #22 Old Gym
2:15 P.M.

Lancers
(Loser Game #17)

37

Lafayette Dons
(Loser Game #19)

36 Game #23 Gordon Gym
2:15 P.M.

Arcata
(Loser Game #18)

24

Orinda Magic - Green
(Loser Game #20)

47 Game #24 Old Gym
4:30 P.M.

Irish
(Winner Game #9)

40

"T" Girls
(Winner Game #11)

20 Game #25 Old Gym
4:30 P.M.

Diablo Heat
(Winner Game #13)

44

Analy Tigers
(Winner Game #15)

47 Game #26 Gordon Gym
5:30 P.M.

Healdsburg
(Winner Game #18)

30

Lady Hornets
(Winner Game #20)

28 Game #27 Old Gym
5:30 P.M.

Wildcats
(Winner Game #17)

53

Fastbreak
(Winner Game #19)

33 Game #28 Gordon Gym
6:30 P.M.

East Oakland Dragons
(Loser Game #21)

26

Bear River
(Loser Game #22)

29 Game #29 Old Gym

Consolation Championship

7:30 pm

Lady Bruins-Vallejo
(Winner Game #21)

53

Lady Braves
(Winner Game #22)

34 Game #30 Old Gym

Third Place Game

6:30 P.M.

"T" Girls
(Loser Game #25)

31

Diablo Heat
(Loser Game #26)

35 Game #31 Gordon Gym

Tournament Championship

8:00 P.M.

Irish
(Winner Game #25)

50

Analy Tigers
(Winner Game # 26)

38 Game #32 Gordon Gym

WHITE BRACKET

Saturday, July 10

9:00 A.M.

Knights B-ball Club
(3rd Place Pool #1)

23

Terra Linda
(3rd Place Pool #5)

39
Gordon Gym
9:00 A.M.

CCHoops Blue
(3rd Place Pool #2)

36

Minutemen
(3rd Place Pool #6)

30
Old Gym
10:00 A.M.

Knights (Kings Acad)
(3rd Place Pool #3)

23

Lady Mustangs
(3rd Place Pool #7)

31
Gordon Gym
10:00 A.M.

Jr. Hornets
(3rd Place Pool #4)

16

Tiger B-ball Club
(3rd Place Pool #8)

43
Old Gym

WHITE TOURNEY BEGINS

1:15 P.M.

Knights B-ball Club
(3rd Place Pool #1)

20

CCHoops Blue
(3rd Place Pool #2)

28 Game A Gordon Gym
2:15 P.M.

Knights (Kings Acad)
(3rd Place Pool #3)

42

Jr. Hornets
(3rd Place Pool #4)

33 Game B Gordon Gym
1:15 P.M.

Terra Linda
(3rd Place Pool #5)

26

Minutemen
(3rd Place Pool #6)

19 Game C Old Gym
2:15 P.M.

Lady Mustangs
(3rd Place Pool #7)

22

Tiger B-ball Club
(3rd Place Pool #8)

28 Game D Old Gym

Sunday, July 11

8:00 A.M.

Knights B-ball Club
(Loser Game A)

32

Jr. Hornets
(Loser Game B)

29 Game E Old Gym
8:00 A.M.

Minutemen
(Loser Game C)

30

Lady Mustangs
(Loser Game D)

14 Game F Gordon Gym
9:00 A.M.

CCHoops Blue
(Winner Game A)

40

Knights (Kings Acad.)
(Winner Game B)

29 Game G Old Gym
9:00 A.M.

Terra Linda
(Winner Game C)

23

Tiger B-ball Club
(Winner Game D)

40 Game H Gordon Gym
12:15 P.M. Jr. Hornets
(Loser Game E)
27 Lady Mustangs
(Loser Game F)
30 Game I Old Gym
12:15 P.M.

Knights B-ball Club
(Winner Game E)

21

Minutemen
(Winner Game F)

29 Game J Gordon Gym
3:15 P.M.

Knights (Kings Acad)
(Loser Game G)

24

Terra Linda
(Loser Game H)

42 Game K Old Gym

Final Game

3:15 P.M.

CCHoops Blue
(Winner Game G)

24

Tiger B-ball Club
(Winner Game H)

46 Game L Gordon Gym