Novato Classic 2002

Print
Press Enter to show all options, press Tab go to next option

Results

15th Annual NOVATO CLASSIC
July 12, 13 & 14, 2002

Tournament Schedule & Results

POOLS

POOL #1 POOL #2 POOL #3 POOL #4
Bear River Lady Bruins Broncos Arcata Alameda Hoopsters
Healdsburg Ladies Jr. Ooks/Red Storm Lady Hornets Mustangs
Napa Renegades Lady Saints Windsor Lightning Tiger B-ball Club

POOL #5 POOL #6 POOL #7 POOL #8
CCHoops Blue Lady Spartans Eureka East Oakland Dragons
Giants Shamrocks Lady Cats Jr. Ooks "S"
Jr. Ooks "H" TNT Lafayette Hoopstars Pirate B-ball Club

POOL PLAY

Friday, July 12

9:00 A.M. Pirate B-ball Club 40 Jr. Ooks "S" 22 Gordon Gym
10:00 A.M. Shamrocks 36 Lady Spartans 28 Gordon Gym
11:00 A.M. Jr. Ooks "S" 15 East Oakland Dragons 39 Gordon Gym
12:00 P.M. Alameda Hoopsters 22 Tiger B-ball Club 49 Gordon Gym
1:15 P.M. Healdsburg Ladies 23 Bear River Lady Bruins 52 Gordon Gym
2:15 P.M. TNT 47 Shamrocks 44 Gordon Gym
3:15 P.M. CCHoops Blue 19 Jr. Ooks "H" 29 Gordon Gym
4:15 P.M. Tiger B-ball Club 39 Mustangs 15 Gordon Gym
5:30 P.M. Lady Cats 22 Lafayette Hoopstars 35 Gordon Gym
6:30 P.M. Giants 30 CCHoops Blue 36 Gordon Gym
7:30 P.M. Arcata 23 Lady Hornets 31 Gordon Gym
8:30 P.M. Jr. Ooks/Red Storm 28 Broncos 16 Gordon Gym

 

9:00 A.M. Napa Renegades 43 Healdsburg Ladies 54 Old Gym
10:00 A.M. Mustangs 41 Alameda Hoopsters 47 Old Gym
11:00 A.M. Bear River Lady Bruins 47 Napa Renegades 27 Old Gym
12:00 P.M. Lady Spartans 19 TNT 27 Old Gym
1:15 P.M. East Oakland Dragons 61 Pirate B-ball Club 24 Old Gym
2:15 P.M. Lady Hornets 38 Windsor Lightning 25 Old Gym
3:15 P.M. Eureka 30 Lady Cats 19 Old Gym
4:15 P.M. Lady Saints 11 Jr. Ooks/ Red Storm 65 Old Gym
5:30 P.M. Windsor Lightning 23 Arcata 43 Old Gym
6:30 P.M. Broncos 52 Lady Saints 12 Old Gym
7:30 P.M. Lafayette Hoopstars 39 Eureka 25 Old Gym
8:30 P.M. Jr. Ooks "H" 28 Giants 38 Old Gym

GOLD BRACKET

Saturday, July 13

11:00 A.M.

Bear River Lady Bruins
(1st Place Pool #1)

57

CCHoops Blue
(2nd Place Pool #5)

21 Game #1 Gordon Gym
11:00 A.M.

Jr. Ooks/Red Storm
(1st Place Pool #2)

36

Shamrocks
(2nd Place Pool #6)

39 Game #2 Old Gym
12:00 P.M.

East Oakland Dragons
(1st Place Pool #8)

37

Arcata
(2nd Place Pool #3)

20 Game #3 Gordon Gym
12:00 P.M. Tiger B-ball Club
(1st Place Pool #4)
30 Eureka
(2nd Place Pool #7)
36 Game #4 Old Gym
3:15 P.M.

Jr. Ooks "H"
(1st Place Pool #5)

19

Broncos
(2nd Place Pool #2)

33 Game #5 Gordon Gym
3:15 P.M.

Lafayette Hoopstars
(1st Place Pool #7)

60

Alameda Hoopsters
(2nd Place Pool #4)

16 Game #6 Old Gym
4:15 P.M.

Lady Hornets
(1st Place Pool #3)

36

Healdsburg Ladies
(2nd Place Pool #1)

57 Game #7 Gordon Gym
4:15 P.M.

TNT
(1st Place Pool #6)

55

Pirate B-ball Club
(2nd Place Pool #8)

28 Game #8 Old Gym
5:30 P.M.

Bear River Lady Bruins
(Winner Game #1)

49

Shamrocks
(Winner Game #2)

45 Game #9 Gordon Gym
5:30 P.M.

CCHoops Blue
(Loser Game #1)

30

Jr. Ooks/Red Storm
(Loser Game #2)

54 Game #10 Old Gym
6:30 P.M.

East Oakland Dragons
(Winner Game #3)

41

Eureka
(Winner Game #4)

27 Game #11 Gordon Gym
6:30 P.M.

Arcata
(Loser Game #3)

32

Tiger B-ball Club
(Loser Game #4)

31 Game #12 Old Gym
7:30 P.M.

Broncos
(Winner Game #5)

24

Lafayette Hoopstars
(Winner Game #6)

42 Game #13 Gordon Gym
7:30 P.M.

Jr. Ooks "H"
(Loser Game #5)

35

Alameda Hoopsters
(Loser Game #6)

41 Game #14 Old Gym
8:30 P.M.

Healdsburg Ladies
(Winner Game #7)

52

TNT
(Winner Game #8)

46 Game #15 Gordon Gym
8:30 P.M.

Lady Hornets
(Loser Game #7)

48

Pirate B-ball Club (OT)
(Loser Game #8)

52 Game #16 Old Gym

Sunday, July 14

10:00 A.M.

Shamrocks
(Loser Game #9)

36

Eureka
(Loser Game #11)

26 Game #17 Old Gym
10:00 A.M.

CCHoops Blue
(Loser Game #10)

26

Tiger B-ball Club
(Loser Game #12)

27 Game #18 Gordon Gym
11:00 A.M.

Broncos
(Loser Game #13)

29

TNT
(Loser Game #15)

26 Game #19 Old Gym
11:00 A.M.

Jr. Ooks "H"
(Loser Game #14)

41

Lady Hornets (OT)
(Loser Game #16)

44 Game #20 Gordon Gym
1:15 P.M.

Jr. Ooks/Red Storm
(Winner Game #10)

36

Arcata
(Winner Game #12)

20 Game #21 Gordon Gym
1:15 P.M.

Alameda Hoopsters
(Winner Game #14)

36

 Pirate B-ball Club
(Winner Game #16)

28 Game #22 Old Gym
2:15 P.M.

Eureka
(Loser Game #17)

29

TNT
(Loser Game #19)

40 Game #23 Gordon Gym
2:15 P.M.

CCHoops Blue
(Loser Game #18)

30

Jr. Ooks "H"
(Loser Game #20)

38 Game #24 Old Gym
4:30 P.M.

Bear River Lady Bruins
(Winner Game #9)

29

East Oakland Dragons
(Winner Game #11)

41 Game #25 Old Gym
4:30 P.M.

Lafayette Hoopstars
(Winner Game #13)

60

Healdsburg Ladies
(Winner Game #15)

58 Game #26 Gordon Gym
5:30 P.M.

Tiger B-ball Club
(Winner Game #18)

38

Lady Hornets
(Winner Game #20)

26 Game #27 Old Gym
5:30 P.M.

Shamrocks
(Winner Game #17)

43

Broncos
(Winner Game #19)

22 Game #28 Gordon Gym
6:30 P.M.

Arcata
(Loser Game #21)

 

Pirate B-ball Club
(Loser Game #22)

  Game #29 Old Gym

Consolation Championship

7:30 pm

Jr. Ooks/Red Storm
(Winner Game #21)

40

Alameda Hoopsters
(Winner Game #22)

30 Game #30 Old Gym

Third Place Game

6:30 P.M.

Bear River Lady Bruins
(Loser Game #25)

38

Healdsburg Ladies
(Loser Game #26)

29 Game #31 Gordon Gym

Tournament Championship

8:00 P.M.

East Oakland Dragons
(Winner Game #25)

31

Lafayette Hoopstars
(Winner Game # 26)

41 Game #32 Gordon Gym

WHITE BRACKET

Saturday, July 13

9:00 A.M.

Napa Renegades
(3rd Place Pool #1)

47

Giants
(3rd Place Pool #5)

29
Gordon Gym
9:00 A.M.

Lady Saints
(3rd Place Pool #2)

20

Lady Spartans
(3rd Place Pool #6)

48
Old Gym
10:00 A.M.

Windsor Lightning
(3rd Place Pool #3)

19

Lady Cats
(3rd Place Pool #7)

41
Gordon Gym
10:00 A.M.

Mustangs
(3rd Place Pool #4)

24

Jr. Ooks "S"
(3rd Place Pool #8)

36
Old Gym

WHITE TOURNEY BEGINS

1:15 P.M.

Napa Renegades
(3rd Place Pool #1)

55

Lady Saints
(3rd Place Pool #2)

23 Game A Gordon Gym
2:15 P.M.

Windsor Lightning
(3rd Place Pool #3)

49

Mustangs
(3rd Place Pool #4)

44 Game B Gordon Gym
1:15 P.M.

Giants
(3rd Place Pool #5)

27

Lady Spartans
(3rd Place Pool #6)

39 Game C Old Gym
2:15 P.M.

Lady Cats
(3rd Place Pool #7)

49

Jr. Ooks "S"
(3rd Place Pool #8)

21 Game D Old Gym

Sunday, July 14

8:00 A.M.

Lady Saints
(Loser Game A)

33

Mustangs
(Loser Game B)

44 Game E Old Gym
8:00 A.M.

Giants
(Loser Game C)

31

Jr. Ooks "S"
(Loser Game D)

34 Game F Gordon Gym
9:00 A.M.

Napa Renegades
(Winner Game A)

54

Windsor Lightning
(Winner Game B)

34 Game G Old Gym
9:00 A.M.

Lady Spartans
(Winner Game C)

17

Lady Cats
(Winner Game D)

36 Game H Gordon Gym
12:15 P.M. Lady Saints
(Loser Game E)
27 Giants
(Loser Game F)
38 Game I Old Gym
12:15 P.M.

Mustangs
(Winner Game E)

27

Jr. Ooks "S"
(Winner Game F)

31 Game J Gordon Gym
3:15 P.M.

Windsor Lightning
(Loser Game G)

43

Lady Spartans
(Loser Game H)

38 Game K Old Gym

Final Game

3:15 P.M.

Napa Renegades
(Winner Game G)

34

Lady Cats
(Winner Game H)

40 Game L Gordon Gym